Arhīvs | Tagadne

Atzīme: ,

Doma laukumā atklāj “Rimi” Dziesmu un deju svētku vēstniecību

Publicēts 13 June 2018 Autors admin

“Rimi” atklāj

Dziesmu un deju svētku vēstniecība Doma laukumā, kurā iespējams uzzināt par svētkos aktuālo piedalīties dažādās darbnīcās.
Foto:Agris Priedītis / Atceries Latviju

Atsauksmju (0)

Atzīme: , ,

Jāņu ielīgošana Sauliešu pilskalnā

Publicēts 08 June 2018 Autors admin

2018.gada 7.jūnijs, Sauliešu pilskalnā Katlakalnā Jāņu ielīgošanas meistardarbnīca. Jāņu dziesmu un melodiju mācīšanās. Jāņu gaidīšanas laiks, rituālās norisēs to svinēšanas laikā, kā arī citām Jāņu apjaušanas mākslas. Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE un tas vadītājs Andris Kapusts.

Foto:Agris Priedītis / Atceries Latviju

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , , ,

Iļģi “Spēlēju Dancoju” Arēna Rīga bildes.

Publicēts 18 May 2017 Autors admin

Pirms neilga laika biedrība “Atceries Latviju” kārtējo reiz atkal Rīgā veica liela mēroga pasākuma ar kultūrvēsturisku vērtību fiksāciju. Kā pēdējos gadus jau ierasts biedrības autors Agris Priedītis veica pasākuma Iļģi “Spēlēju, Dancoju” Arēna Rīga oficiālā fotogrāfa pienākumus, līdz ar to biedrības arhīvā tālāk arī valsts kino foto arhīvā nonāks plaša šī pasākuma attēlu kolekcija.

Biedrība „Atceries Latviju” pamatā veic lejasdaugavas reģiona ārpus Rīgas kultūrvēsturisko notikumu fiksāciju , taču jau kādu laiku šad tad fiksējam arī Rīgas pasākumus. Ne bieži un ne visus , tikai tos kuru vērtība mūsuprāt varētu būt paliekoša , interesanta arī pēc daudziem desmitiem gadu.

Par cik Iļģi “Spēlēju, Dancoju” gana vērienīgs uzvedums, tā bildes raisa gana lielu publikas interesi. Lai sniegtu kādu ieskatu biedrības “Atceries Latviju” arhīva papildinājumā zemāk var apskatīt nelielu izlasi 108 bildes no pasākuma norises. Baudiet.

Paldies biedrības čaklajām Rīgas pasākumu fiksētājam Agrim Priedītim par kārtējo biedrības foto arhīva papildinājumus. No šī pasākuma tas mērāms daudzos simtos teicamu kadru.

PS. Maija nogalē Kultūras namā Lielvārde tiek atvērta biedrības “Atceries Latviju” 2016. gada kolekciju atskaites izstāde, kura pie reizes ir arī biedrības autora Kaibalieša Agra Priedīša pirmā personālizstāde. Tās pirmā atklāšana gada sākumā notika Jumpravā , nu tā nonāks novada centrā Lielvārdē. Pamatā apskatāmas Agra uzņemtie 2016. gada kino sezonas un filmas “Nameja Gredzens” aizkadru skati. Plānots ka izstāde Lielvārdes kultūras namā būs apskatāma visus Jūnija mēnesi.

Foto: Agris Priedītis / Atceries Latviju

ATCERIES visas šīs bildes tapušas labdarības projekta ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot! ziedot


Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , ,

III starptautiskais Austrumu mūzikas festivāls RUMI FEST atkal Rīgā !

Publicēts 30 September 2016 Autors admin

afisha-lv

Šogad atkal biedrības”Atceries Latviju” autori fiksēs šos Latvijai unikālo pasākumu savam vēstures arhīvam!
Viens no mūsu aktuālajiem wikenda maršrutie.

III starptautiskais Austrumu mūzikas festivāls RUMI FEST
30/09/2016 – 02/10/2016

No 2016. gada 30. septembra līdz 2. oktobrim Rīgā norisināsies III starptautiskais Austrumu mūzikas festivāls RUMI FEST. Tā mākslinieciskais moto ir “Austrumu un Rietumu kultūru, melodiju un ritmu saskarsme”..

Festivālā ar daudzveidīgu programmu uzstāsies “Akustiskais ģitāru trio” no Latvijas, no Turcijas mākslinieks Volkans Indžuvezs, grupa “Hallajvashan” no Francijas; mūziķi Vardans Hovanisjans un Emre Giltekins no Beļģijas; izpildītājmākslinieki Avšaloms Fardžuns un Avi Agababa no Izraēlas, flamenko mūziķi Valerio Čakone, Elmarito, Elglorio, Ksenija Čakone no Spānijas.

Ļoti dažādu kultūru mākslinieki, muzicējot uz brīnumainiem, eksotiskiem un arī mums jau zināmiem instrumentiem, vienosies vienotā vadmotīvā – tuvināt Austrumu un Rietumu kultūru, sniegt ieskatu aizraujošā pasaulē, kur mūzika ir veids, kā ikdienas dzīvē ienest jaunas krāsas un izjūtas, radīt tuvības un harmonijas sajūtu. Festivāla pasākumi būs vairāk nekā parasti koncerti – tas būs ceļojums mūžam neizsmeļamajā mīlestības okeānā.
trio01

Koncertos skanēs akadēmiskā mūzika, pasaules un etnomūzika, kā arī garīgā mūzika.

Festivāla galvenie pasākumi:
1. diena, 30.09.2016 – Rīgas Latviešu biedrība, Rīga, Merķeļa ielā, 13
19:00 – Volkans Indžuvezs (Turcija)
20:00 – Hallâjvashân (Francija)

2. diena, 01.10.2016 – Koncertzāle “Lielā ģilde”, Rīga, Amatu iela, 6
18:00 – Avšaloms Fardžuns un Avi Agababa (Izraēla)
19:00 – Vardans Havanisjans un Emre Giltekins (Armēnija/Beļģija, Turcija/Beļģija)

3. diena, 02.10.2016 – Koncertzāle “Lielā ģilde”, Rīga, Amatu iela, 6
18:00 – Akustisko ģitāru trio AG 3’o (Latvija)
19:00 – Ceļš uz Andalūziju (Spānija)

Festivāla laikā tiks organizēti arī vairāki citi pasākumi:
– EBRU darbu izstāde “Pārsteidzoši zīmējumi uz ūdens”;
– EBRU meistardarbnīca;
– austrumu lietu tirdziņš;
-gleznu izstāde.


Ieskats festivāla dalībnieku mākslinieku daiļradē
flamenco03

Volkans Indžuvezs (Turcija)
Volkans Indžuvezs, ļoti talantīgs mūziķis, sāka mācīties spēlēt ģitāru jau vidusskolā, bet neja (niedres flautas) spēli apguva konservatorijā pie meistara Kašifa Demireza. Improvizējot ar tradicionālās turku mūzikas elementiem, Volkans ir radījis pats savu individuālo izpildīšanas stilu.

Hallâjvashân (Francija)
Grupa “Hallâjvashân” Māmli Merati vadībā izpilda tradicionālo persiešu mūziku un kurdu dziesmas, spēlējot uz kurdu, persiešu, armēņu un spāņu mūzikas instrumentiem.
Māmli (Mohammadali) Merati, komponists, multiinstrumentālists un skaņu inženieris, savu pamata instrumentu kamanči spēlē jau vairāk nekā 20 gadus.

Avšaloms Fardžuns & Avi Agababa (Izraēla)
Avšaloms Fardžuns, ansambļa “Bustan Abraham Ensamble” dibinātājs, spēlē kānūnu, seno 90 stīgu klavieru priekšteci. Avšaloms spēlē kānūnu netradicionālā manierē, pētot un pielietojot paņēmienus, kas raksturīgi gan Austrumu, gan Rietumu mūzikai.
Avi Agababa, ievērojamais perkusionists no Izraēlas, padziļināti pēta Vidusjūras valstu mūziku un ritmus. Viņa izpildījumam raksturīgs plašs skanējuma diapazons un spēcīgas muzikālas kulminācijas.

Vardans Hovanisjans & Emre Giltekins (Armēnija/Beļģija, Turcija/Beļģija)
Vardans Hovanisjans, duduka spēles virtuozs, mācījies pie pasaulē atzīta meistara Hačika Hačatrjana. Audzis tradicionālās armēņu mūzikas gaisotnē, viņš viegli improvizē arī ar dažādu valstu mūziku, apvienojot tautas mūzikas un džeza ritmus.
Emre Giltekins, audzis ģimenē, kurā muzicēšana ir tikpat dabiska kā elpošana. Dzimis Laluvjērā, Beļģijā, Emre iepazina mūziku, pateicoties savam tēvam, kurš viņam mācīja saza un lautas spēli. Šodien Emre Giltekins ir atzīts mākslinieks, viņš piedalās daudzos muzikālos projektos un darbojas dažādos mūzikas virzienos.
armenia04
Akustisko ģitāru trio AG 3’o (Latvija)
Latvijā pazīstamākie vairāku paaudžu ģitāristi Mārcis Auziņš, Kaspars Zemītis, Aivars Hermanis, iedvesmojoties no pasaulslaveno ģitāras virtuozu Al Di Meola, John McLaughlin un Paco De Lucia, apvienojās akustisko ģitāru trio ar mērķi 2011. gada vasarā piedalīties Siguldas džeza festivālā. Trio atskaņo pasaulē populāru autoru, kā arī pašu kompozīcijas savos aranžējumos. Neskatoties uz to, ka trio dalībnieki katrs ir pieprasīti studiju un koncertu mākslinieki, tomēr vairākas reizes gadā AG 3’o rod iespēju vienoties kopējā muzicēšanā par prieku sev un klausītājiem.

Ceļš uz Andalūziju (Spānija)
Valerio Čakone, slavens ģitārists, ir beidzis Maskavas Gnesinu vārdā nosaukto mūzikas akadēmiju un ir Starptautiskās ģitāras fiestas Berlīnē laureāts.
Elglorio, talantīgs virtuozs – trompetists, ir daudzu džeza festivālu laureāts, ar flamenko kolektīvu kopā strādā jau vairākus gadus un smalki jūt Austrumu mūzikas krāsas nianses.
Elmarito, pazīstams ģitārists, ir absolvējis Kristīnes Irēnas Flamenko akadēmiju Seviļā.
Ksenija Čakone, kahona, spēles meistare, apguvusi šī senā sitamā mūzikas instrumenta spēli savā izcelsmes zemē Peru.

Plašāka informācija: www.rumifest.lv
Biļetes: www.bilesuserviss.lv un Biļešu Serviss pārdošanas vietās
Festivāla video reklāma: https://youtu.be/-9TCBjZdnRE

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nodibina Kaimiņa partiju , gribētāji stāv garā rindā :D

Publicēts 04 May 2016 Autors admin

Kam pieder valsts dibināšana


2016. gada 3. maijā pirmssvētku dienā Rīga, sanākot kuplam interesentu pulciņam, tiek dibināta bijušā nacionālā teātra aktiera un saeimas deputāta Artusa Kaimiņa iniciētā partija “Kam pieder valsts”. Gribētāju pūlis ir tik liels, ka piķi rokā jāstāv pagarā rindā, uz dibināšanu ieradušies 388 delegāti. Mēs vēstures liecību fiksētāju biedrība “Atceries Latviju” ar nevarējām palikt malā šai pasākumā, tāpēc pasākumu fiksēja biedrības fotogrāfs Agris Priedītis. Pielikumā zemāk bildes no pasākuma.
Foto: Agris Priedītis / Atceries Latviju

Kam pieder valsts dibināšana


ATCERIES visas šīs bildes tapušas labdarības projekta ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot! ziedot

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , , , , , , , , ,

Zolitūdes traģēdijas piemiņas zīmes atklāšana Rīgā 21.11.2015

Publicēts 22 November 2015 Autors admin

Zolitūdes traģedijas piemiņas zīmes atklāšana


21. novembrī, Zolitūdes traģēdijas piemiņas gadadienā traģēdijas vietā, ar pareizticīgo dievkalpojumu pieminēja bojāgājušos un atklāj pagaidu memoriālu traģēdijas upuru piemiņai. Memoriāls izvietots uz pagaidu laiku, pēc visas teritorijas pārņemšanas Rīgas domes īpašumā tiks rīkots konkurss pastāvīgas piemiņas vietas izveidei. Biedrība “Zolitūde 21.11.” vienbalsīgi izvēlējusies sabrukušā veikala “Maksima” vietā, uzstādāmā pagaidu memoriālu – simbolisku stikla stabu, kurš tiecas debesīs, veidojuma pamatā izgaismoti skaitļi “21.11.2013.”. Piemiņas vietas memoriāla autore, māksliniece Arta Goldberga. Biedrība „Atceries Latviju” tās autori nevarēja paiet garām arī šis skumjās piemiņas zīmes atklāšanai tāpēc šo pasākumu fiksēja vēstures liecību fiksētāju biedrības fotogrāfs Agris Priedītis. Pielikumā zemāk bildes no pasākuma.
Foto: Agris Priedītis / Atceries Latviju

Zolitūdes traģedijas piemiņas zīmes atklāšana


ATCERIES visas šīs bildes tapušas labdarības projekta ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot! ziedot

Atsauksmju (0)

Advertise Here

Lunis Flickr galerijā

Skatīt visas bildes

Advertise Here