Arhīvs | Vēsture

Atzīme: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Medības Lēdmanē 1988 gads, rudens.

Publicēts 04 December 2013 Autors admin

Medības Lēdmanē 1988. gads


2013. gadā apritēja savdabīga jubileja 25 gadi kopš no pilsētnieka pārtapu par “Laucinieku”. 1988. gada vasarā pārcēlos no savas dzimtās pilsētas Rīgas uz toreizējā Ogres rajona Ķeguma ciemu. Toreiz 100% pilsētnieks 4 paaudzē patiesībā pirmoreiz nonācu LAUKOS, un uz ilgu laiku. Tiesa tikai dzīvot, turpmākos divdesmit gadus uz darbu mācībām Rīgā katru dienu braukāju no Ķeguma. Vēl 1988. gadā pārnācu no VEF un RVR fotoklubiem uz Egona Spura vadīto Ogres fotoklubu, radās līdz šim nebijuši jauni draugi no laukiem. Tā nu pēc kāda laika viens no jaunajiem draugiem Jumpravas mežsargs Guntis piedāvāja piedalīties medībās, pabildēt medības. Pirmā reize kad es vispār ko klātienē uzzināju par medībām. Tālāk mana pirmā pieredze ar medību bildēšanu tālajā 1988. gadā. Kamera privātiem mērķiem jau toreiz bija kāds japāņu Olympus OM-1N ar pāris labiem objektīviem, taču filmas gan tās pašas štruntīgās kontrastainās padomju KN skārdenes, plus vēl pamatīgi celtu jūtību, lai varētu bildēt ar gana īsu laiku rudens sliktajos gaismas apstākļos. Kopā uzbildēju toreiz 3 filmas, Rezultāts zemāk pielikumā. Kādreiz būs jārestaurē jāsataisa bildes, ja radīsies finansējums šim dārgajam priekam. Bildes pielikumā.
ziedot

Medības Lēdmanē 1988. gads


Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , ,

Biedrības “Atceries Latviju” Jumpravas vēsturisko fotogrāfiju izstāde

Publicēts 04 November 2013 Autors admin

Jumpravas vēsturisko fotogrāfiju izstāde


Jumpravas vēsturisko fotogrāfiju izstāde


2013. gada 11. novembrī Jumpravas kultūras namā tika atklāta biedrības “Atceries Latviju” Jumpravas vēsturisko fotogrāfiju izstāde “No senajām dienām Jumpravā”. 1989. gada 5. aprīlī vienas dienas laikā tapušo fotogrāfiju autors viens no biedrības „Atceries Latviju” dibinātājiem Rihards Puriņš. Jumpravā tika izrādītas 20 restaurētas bildes no šīm 2013. gada pavasarī mitrā pagrabā atrastās ~200 kadru sērijas. Zemāk var apskatīt ~170 tehniski pirms restaurācijas atlases vajadzībām ieskanētos kadrus. Vēli vairāki desmiti šo kadru ar laku tiks restaurēti, pievienosies biedrības kolekcijai. Ilgs darbietilpīgs dārgs process. Zemāk pievienotā galerijā iespēja aplūkot kadrus pirms restaurācijas. Restaurāciju procesu var atbalstīt ziedojot biedrībai.
ATCERIES visas šīs bildes tapušas labdarības projekta ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot!
ziedot

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , , , , , ,

Folkloras festivāls “Baltica 1990” Suitu sievas un Līvlist

Publicēts 04 September 2013 Autors admin


Parakājoties savu veco redakcijas krājumu atliekās, atradu daļu materiāla par pirmo folkloras festivālu „Baltica 1990”, kurš norisa Latvijā, Cēsis, Siguldā, Turaidā. Man saglabājusies tā daļa, kura krāsaina bildēta uz VDR ražotās krāsu negatīvās filmas. Krasa protams salīdzinot ar mūsdienām briesmīga taču pie vajadzības visu var nerestaurēt tīri ciešami izlabot. Ar pārāku asumu filma arī neizcēlās tāpat kā ar izšķiršanas spēju. Taču kā krāsains materiāls no atmodas sākuma būs, gana labs. Sevišķi ņemot vērā ka daudzi tur redzamie vēsturiskie personāži sen aizsaulē citu krāsaina materiāla par viņiem visdrīzāk nav. Vairākās bildēs figurē vecais Līvu kapteinis Stalts. Bildes pielikumā.

Atsauksmju (3)

Atzīme: , , ,

The Tall Ships Races 2003 Rīgā

Publicēts 25 July 2013 Autors admin

The Tall Ships Races Rīgā


Klāt viens no 2013. gada lielākajiem pasākumiem Latvijā un Rīgā, retāks vēl par Dziesmusvētkiem! Iepriekšējo reiz slavenā buru kuģu regate The Tall Ships Races kura agrāk 1973 – 2003 saucās The Cutty Sark Tall Ships’ Races Latvijā Rīgā bija 2003. gadā, toreiz regate pirmo gadu saucās vienkārši “The Tall Ships Races 2003”. Rīgā toreiz tas bija pirmais tik krāšņs starptautisks pasākums. Kantorim kursā strādāju vajadzēja bildes no tā pēc iespējas labākas kvalitātes tad nu ņemu savu Linhofu un pāris pakas platās 120 filmas un pāris vakarus pavadīju ražīgā darbā, tā tapa šis 6×9 formāta bildes uz REALA un VELVIA platajām filmām. Toreiz tika nokārtota arī atļauja tikt uz zemkopības ministrijas jumta – tā iepazinos ar vēlāk labu paziņu toreizējo zemkopības ministru Mārtiņu Rozi, kopš tā brīža uz ministrijas jumta biju biežs viesis līdz pat Mārtiņa aiziešanai viņsaulē. Foto jomā daudz ko izšķir personiskie kontakti, pēc iespējas precīza informācija, tas attiecas gan uz bildēšanas vietu izvēli pieejamību gan informāciju piemēram par Salūtu norises precīzām vietām, laikiem, leņķiem un augstumiem. Nu tad pielikumā bildes no The Tall Ships Races 2003 Rīgā.

The Tall Ships Races Rīgā


Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Reiz bija … kolhozs .

Publicēts 27 February 2012 Autors admin

Reiz bija kolhozs.”


Pagājušo sestdien ar kolēģi Rolandu pabijām Tomes tautas namā. Apmeklējām pasākumu “Reiz bija kolhozs.. „ kolhozs Sarkanais Strēlnieks. Pasākums atceroties reiz bagāto Rīgas rajona kolhozu “Sarkanais strēlnieks”, kurš padomju laikos, pletās no Ķekavas līdz pat Tomei. Sava projekta vajadzībām fiksējām lauku cilvēku bijušo kolhoznieku arī pārējo pasākuma dalībnieku porterus “Dokumentu foto” stilā, bildes laika zīmju un cilvēku saglabāšanai projekta arhīvā arī vietējam muzejam vēstures saglabāšanai noderēs. Īsumā fiksējām 25.02.2012 Tomes tautas namā kolhoza “Sarkanais strēlnieks” atceres pasākuma cilvēkus, piedalījās sekojoši “Bilde” bijušie kolhoznieki un pārējie pasākuma dalībnieki. Kādus 70-80% klātesošo piefiksējām, liels paldies viņiem par sapratni, atsaucību. Tie kuri nenāca paši vainīgi, ar spēku nevilkām par viņiem vēsturē nepaliks attēli no Tomes 25.02.2012. Pielikumā mans un Rolanda veikums, nedaudz tika piebildēta arī pasākuma norise vienkārši, lai būtu, pasākuma foto kā tāds nebija mūsu mērķis taču “Pie reizes” piemiņai kaut ko jau uzspiedām 🙂 Tagad mūsu arhīvā būs veco kolhoznieku portreti, kāda čupa sarkanu karogu bilžu, kā arī vienkārši cilvēku portreti 25.02.2012 Tomē 🙂 Foto: Rihards Puriņš / Rolands Kozulis

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , , , , , , , , , ,

Par bijušo , pasaules lāpītāja ideja.

Publicēts 25 February 2012 Autors admin

Katram no mums ir ko atcerēties no pagājušās dzīves dienām, vietām Latvijā kur esam pabijuši vai sapņojām pabūt. Varbūt ar nekad nepabūsim, taču interese kā lietas tur notiek, kā izskatās dzīvo tur cilvēki. Kopīgi ar kolēģiem Rolandu Kozuli un Guntu Šmidri, mani Rihardu Puriņu lēmām radīt sociālas ievirzes projektu, kurš ļautu kaut nedaudz ieskatīties, saglabāt bildēs tekstos kādu attālāku no lielās dzīves centriem mītošu ļaužu ikdienas ceļus un rūpes, priekus un bēdas. Izejot no mūsu iespējām, esam paredzējuši piepildīt projektu ar lauku, nelielu apdzīvotu vietu iemītnieku dzīves mirkļu bildēm, norišu aprakstiem. Šī ideja radās meklējot bildes par Latvijas laukiem un pierobežas reģioniem 20gs 90 tajos arī 21gs 00 gados. Kā izrādās jau 20 gadus neskatoties uz plašu tehnikas pieejamība modernu masu komunikāciju iespējām par Latvijas laukiem neviens vairs neliekas zinis, nav bilžu nedz aprakstu, nedz arī atmiņu pierakstu. Bezmaz vesela paaudze nākusi no nekurienes, nav bilžu ne par to dzimšanu ne bērnību ne skolas un ārpus tās gaitām. Arī iepriekšējā paaudze arvien vairāk aiziet nekurienē neatstājot par sevi nedz vizuālas, nedz kādas citas taustāmas atmiņas liecības. Mūsuprāt šausmīgi, ka praktiski neko nevaram sameklēt, redzēt, kā dzīvoja, dzīvie un dzīvi cilvēki mums praktiski līdzās, tepat nedaudz nostāk no galvenā ceļa, reģionu centriem. Vai kāds vispār vēl dzīvo, vai aiz krūmiem nav bezgalīgs tukšums un izcirtums, neapdzīvota tukša zeme?! Šo lietu lēmām labot, sākot no marta pa bišķim, liksim mazāk publisku reģionu un cilvēku aktivitāšu bildes notikumu aprakstus, ar laiku veidojot notikumu, pasākumu, cilvēku un vietu arhīvu, kas būs pieejams visiem interesentiem plašajā Internet tīklā no jebkuras pasaules vietas. Pat ja neesi vairs laukos, neesi vairs Latvijā “Atceries Latviju!” mēs visi nākam no viņas mežiem laukiem nomaļajām viensētām, ja ne paši tad senči vai viņu senči noteikti! To nekad nevajag aizmirst. No zemes es nācis un zemē ar aiziesim. Atceries Latviju!

Atsauksmju (1)

Advertise Here

Lunis Flickr galerijā

Skatīt visas bildes

Advertise Here