Arhīvs | July, 2013

Atzīme: , , , , , , , , , ,

The Tall Ships Races Rīgā 2013

Publicēts 29 July 2013 Autors admin

The Tall Ships Races Rīgā


Beidzot pagājis viens 10 gadus gaidīts pasākums. Lai nu kā šis pasākums man bija jāapmeklē noteikti, kaut vai ņemot vērā cik pa aizgājušajiem 10 gadiem esam nopelnījuši uz iepriekšējā pasākuma bilžu rēķina. Kad grāmatvedība savilka par kādu kopējo ciparu pārdotas raksturīgākās The Tall Ships Races 2003 laikā Rīgā tapušās bildes cipars izrādījās krietni virs 10.000Ls. aizvadīto 10 gadu laikā. Nav slikts ilgtermiņa ieguldījums, laikam ritot, šādas lietas paliek tik vērtīgākas. Kvalitatīviem vizuāliem materiāliem īpatnība to saturs ne tikai ievērojamu kultūrvēsturisku vizuālu vērtību, laikam ritot, pieaug tā materiālā vērtība, cena. Perspektīviem izmantotājiem vienmēr izvēle, pasūtīt iepriekš ieguldot salīdzinoši nelielu laiku līdzekļus vai MEKLĒT pirkt ko vēlāk. Jau pēc dažiem gadiem nākas maksāt 10-100x lielākus ciparus par arhīvos saglabātiem vajadzīgajiem kadriem ja vien tie vispār vēl atrodami. Šā visa sakarā veselas 12h no mana laika 26 un 27. jūlijā tika atvēlēti The Tall Ships Races 2013 regatei Rīgā. Daļu no publiski interesantākajiem kadriem kā allaž var skatīt pielikumā. Jā un kā allaž bonusā var saņemt jauna desktopus šeit un šeit.

The Tall Ships Races Rīgā


Atsauksmju (0)

Atzīme: , , ,

The Tall Ships Races 2003 Rīgā

Publicēts 25 July 2013 Autors admin

The Tall Ships Races Rīgā


Klāt viens no 2013. gada lielākajiem pasākumiem Latvijā un Rīgā, retāks vēl par Dziesmusvētkiem! Iepriekšējo reiz slavenā buru kuģu regate The Tall Ships Races kura agrāk 1973 – 2003 saucās The Cutty Sark Tall Ships’ Races Latvijā Rīgā bija 2003. gadā, toreiz regate pirmo gadu saucās vienkārši “The Tall Ships Races 2003”. Rīgā toreiz tas bija pirmais tik krāšņs starptautisks pasākums. Kantorim kursā strādāju vajadzēja bildes no tā pēc iespējas labākas kvalitātes tad nu ņemu savu Linhofu un pāris pakas platās 120 filmas un pāris vakarus pavadīju ražīgā darbā, tā tapa šis 6×9 formāta bildes uz REALA un VELVIA platajām filmām. Toreiz tika nokārtota arī atļauja tikt uz zemkopības ministrijas jumta – tā iepazinos ar vēlāk labu paziņu toreizējo zemkopības ministru Mārtiņu Rozi, kopš tā brīža uz ministrijas jumta biju biežs viesis līdz pat Mārtiņa aiziešanai viņsaulē. Foto jomā daudz ko izšķir personiskie kontakti, pēc iespējas precīza informācija, tas attiecas gan uz bildēšanas vietu izvēli pieejamību gan informāciju piemēram par Salūtu norises precīzām vietām, laikiem, leņķiem un augstumiem. Nu tad pielikumā bildes no The Tall Ships Races 2003 Rīgā.

The Tall Ships Races Rīgā


Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , , ,

C kategorijas sveiciens no XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētku fināla koncerta ģenerālmēģinājuma.

Publicēts 07 July 2013 Autors admin

XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētki”


Par cik ar aizvadītā vakara ģenerālmēģinājumu Mežaparka lielajā estrādē beidzās C kategorijas fotogrāfu klātbūtne XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētku koncertos te būs neliela atskaite no dažiem 6. jūlija vakarā Mežaparka lielajā estrādē tvertā. Spītējot visiem jau otros Dziesmusvētkus pēc kārtas Organizatoru pieliktajiem pūliņiem, pamanāmies uztaisīt dažu labu bildi es, dažu smuku grāmatu Ainars Meiers. Tā nu bija arī šajos XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētku fināla ģenerālmēģinājumā 6. jūlija vakarā Mežaparkā .

XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētki”

Finālā mūsu C kategoriju nelaiž “Pārāk neuzticami” tāli no VIP aprindām. Gan jau atkal dārgajiem svētku VIP viesiem kādreiz dāvās kādu C kategorijas “Grāmatu” kuras top par spīti organizatoru pieliktajām “Pūlēm” mūs ierobežot. Bet kā saka daži austrumu kaimiņi “Pret lauzni nav paņēmienu JA VIEN negadās lielāks lauznis”, sveiciens Organizatoriem no Riharda Puriņa un Ainara Meiera, kā parasti lielie kopskati pieejami gan lielformāta negatīvos gan digitālos failos.

XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētki”


ATCERIES visas šīs bildes tapušas labdarības projekta ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot!
ziedot

Atsauksmju (2)

Atzīme: , , , , , , , , , , ,

XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētki, turpinājums.

Publicēts 05 July 2013 Autors admin

XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētki”


Nedēļas sākums darbu jūra. Vēlāk biški paspēju aizlaist arī uz dziesmu svētkiem. Tradicionāli laidu tur, kur domāju, ka mazāk TV ar saviem traucējošajiem mikrofoniem utt. Garām skrienot iemetu aci, kur bija arī TV nuuu „Stabu mežs” visam priekšā. Nu jā gāju arī deju rakstus palūrēt, bija jau smuki tik 1/2h kas man bija atvēlēt šim pasākumam bija laikam par maz. Tātad Anglikāņu baznīcā skatītāju viesu kolektīvu koncertu, piedalījās Londonas Universitātes Karaliskās Holoveja koledžas koris un Ints Teterovskis ar savējiem jauniešu koris «Balsis». Sabiju kādas 30min jozu tālāk gribējās paspēt arī uz Rīgas Svētā Jāņa baznīcu vokālo ansambļu sakrālās mūzikas koncertu “Latviešu psalmu dziedājumi”

XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētki

tur priekšā bija tāds statīvu un mikrofonu mežs, ka bildēt nebija ko domāt BET pāris kadrus pieklājībai nospiedu. Tālāk lecu veļuka sedlos minu uz Daugavas stadionu deju lieluzvedumu “Tēvu laipas” ģenerālmēģinājums-koncertu. Par cik darba līdz kaklam Rīgā palikt negrasījos 23.30 bija pēdējais vilciens uz to ar paspēju. Iespaidi pielikumā.

XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētki


ATCERIES visas šīs bildes tapušas labdarības projekta ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot!
ziedot

Atsauksmju (0)

Atzīme: , , , , , ,

XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētki, nākamā diena.

Publicēts 01 July 2013 Autors admin

XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētki


Tātad XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētki nākamā pēc skaita otrā jeb atklāšanas diena. Man jau, protams, bija pavisam konkrētas vajadzības un intereses. Pirmajā dienā viss izpētīts un izlūkots koncerti nosprausti. Gāju tik bildēju, kā biju izdomājis. Pasākums Nr.1 man šai dienā, protams, bija Doma baznīcā Garīgās mūzikas koncerts.
Piedalījās profesionālie kolektīvi: Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, Latvijas Radio koris, kamerkoris „Ave Sol”, Rīgas Doma zēnu koris. Koncertā latviešu autoru vokāli instrumentālā garīgā mūzika. Tika izmantota arī katoļu, pareizticīgo, luterāņu un baptistu autentisku sakrālu dziedājumu fonogrammas, kuras iedziedājuši ticīgi cilvēki, dažādos Latvijas novados. Vēl Mazajā Ģildē Vokālo ansambļu konkursā tur nobildēju tik to, kas man vizuāli patika. Ilgāk pastrādāju Latviešu biedrības namā tur bija divi koncerti Bērnu folkloras kopu koncerts

XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētki”

un PBLA biedru Latviešu kultūras biedrība “Tilts” pasākums ar dziedāšanu. Dziesmu un deju svētku atklāšanas ceremonijā ar pabiju. Neliels ieskats ko sabliezu vēsturei arhīvam.

XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētki


ATCERIES visas šīs bildes tapušas labdarības projekta ietvaros, ja tev tās patīk vari atbalstīt ziedojot!
ziedot

Atsauksmju (0)

Advertise Here

Lunis Flickr galerijā

Skatīt visas bildes

Advertise Here